MADEN / METAL

Eti Alüminyum A.Ş.MADEN / METAL/

1973 yılında kurulan ve 1977 yılında tam kapasite ile üretime geçen ETİ ALÜMİNYUM A.Ş. özelleştirme kapsamında 2005 yılında Cengiz Grup tarafından satın alınmıştır. Cengiz Group bünyesine geçtikten sonra modernizasyon çalışmaları başlamış ve çalışmalar halen devam etmektedir.

Eti Alüminyum A.Ş. Maden İşletmeleri, Alümina Fabrikası, Alüminyum Fabrikası (Elektrolizhaneler), Dökümhane, Haddehane, Oymapınar Hidroelektrik Enerji Santrali ve Antalya Gümrük Müdürlüğü’nden oluşmaktadır. Türkiye’nin tek sıvı Alüminyum üreticisi olan Eti Alüminyum Fabrikası, aynı zamanda madenden son ürüne kadar üretim yapabilen dünyanın sayılı entegre tesislerinden biridir.

 

• Dynamics Ax Lojistik, Ticaret, Finans, Bordro&Personel Yönetimi, Dökümhane için Üretim ve Planlama modülleri analiz çalışması yapıldı ve eğitimler verildi, prototip ve pilot çalışmaları tamamlandı. 1 Ocak 2011 tarihinde canlı kullanıma alındı.

• Dökümhane İşletmesinde, üretim süreçlerinin barkodlu yönetimi ile tüm üretim süreçlerine hakim olunmuş ve nihai ürün ile hammadde arasında izlenebilirlik sağlanmıştır. Ürün sevkiyatları da mobil cihazlar ile yapılarak ve Laboratuvar Spectrometre cihazları ile Kantar entegrasyonları yapılmış olup iş gücü kazancı sağlanmıştır.