Ürünler Ve Çözümler

CRM İnşaat Çözümü

Konut Sektörü Dynamics 365 CRM Çözümü

Konut sektörü için CRM çözümü, gayrimenkul endüstrisi için Microsoft Dynamics 365 tabanlı uçtan uca bir çözümdür. Çözüm, müşteri odaklı bir yaklaşım geliştirmenize, mülk satışlarınızı, pazarlamanızı, satış sonrası ve hizmet sürecinizi geliştirmenize yardımcı olur. Böylece marka imajınızı, verimliliğinizi geliştirir ve departmanlar arasında etkili bir iş birliği sağlamanıza yardımcı olur.

Çözüm Microsoft Office ve Outlook ile entegredir, aynı zamanda CRM'de yer alan satış otomasyonu, müşteri hizmetleri ve pazarlama modüllerini kullanmaktadır. Kullanıcıların raporlara ve bilgilere anında ve kolayca erişebilmelerini sağlamak amacıyla Power BI ve CRM içerisinde gösterge tabloları oluşturulmuştur.

 

1. SATIŞ VE PAZARLAMA SÜRECİ

Konut Sektörü için tüm müşteri ve müşteri adaylarına ait bilgilerin tekil bir şekilde tutulmasını sağlayacak bir yapıdadır.

Firmanın elinde bulunan gayrimenkul envanteri, tüm özellikleri ve satış bilgileri ile CRM içerisinde yer alabilmektedir.

Müşterilere yönelik gerçekleştirilecek tüm aktiviteler (görüşmeler, randevular, telefon aramaları vb.) sistem üzerinden takip edilir.

Müşterilere ve segmentlere özel tüm kampanyalar ve hedef kitleler kolaylıkla tanımlanabilmekte ve kampanya geri dönüşleri ölçümlenebilmektedir.

Çözüm ile satış sürecinin etkinliği, performansı ve kontrolü profesyonelce yönetilir. Sistem, satış faaliyetlerinin ve satış personelinin performans değerlendirmeleri için gerekli raporlama araçlarını (Dynamics 365 CRM Reports & Dashboards & Excel & Power BI) içermektedir.

1.1. REZERVASYON TAKİBİ

Yapılan tüm opsiyon ve rezervasyon işlemleri ile ilgili detaylar, sistem aracılığıyla takip edilmektedir.

1.2. SATIŞ TAKİBİ

Yapılan tüm satış işlemleri ile ilgili aktiviteler detaylı bir şekilde takip edilebilmektedir. Sistemdeki hedef tanımlamaları sayesinde satış faaliyetlerinin ve satış personelinin performans değerlendirmeleri kolayca yapılabilmektedir.

1.3. ÖDEME TAKİBİ

Satış için gerekli olan tüm finansal enstrümanlar (peşinat, kredi, senet, çek, ara ödeme, teslimde ödeme vb.) sistem içerisinde tanımlanabilmekte ve satışlarda otomatik ödeme planları oluşturulabilmektedir. İstenirse yapılan tahsilatlar ERP sistemi ile entegrasyon kurularak görüntülenebilmektedir. Müşteri ve satış bilgileri de ERP sistemine aktarılabilmektedir.

1.4. EVRAK VE RESMİ İŞLEMLER TAKİBİ

Satış sırasında müşteriden alınması ve imzalatılması gereken tüm evraklar sistem üzerinden alınabilmektedir.

2. SATIŞ SONRASI HİZMETLER SÜRECİ

Satış sonrası hizmetler de satış sürecine benzer şekilde performans ve denetimi için gerekli işleyişleri içermektedir:

 • Müşteri talep ve şikayet yönetimi

 • Çağrı merkezi yönetimi

 • Sosyal Medya yönetimi

 • Teslim süreci çalışmaları

 • Tapu ve abonelik işlemlerinin takibi

 • İş Emri ve Usta Yönetimi

 • Müşteri memnuniyet anket yönetimi

 

Faydaları:

 • Kurum içi süreçlerin standartlaştırılması ve hızlandırılması yoluyla verimlilik artışı sağlar.

 • Microsoft Dynamics 365 CRM, Outlook ile güçlü bir şekilde entegre ve mobil aygıtlardan erişilebilir olduğundan bilgiyi oluşturma ve erişebilme süreçlerini hızlandırır.

 • Satış ve pazarlama modülleri müşterilerinizle etkili bir iletişim kurmanıza yardımcı olur.

 • Mülk satış süreçlerinizi daha etkin yöneterek, denetleyerek ve tüm matbu formları CRM sistemi üzerinden alarak satışlarınıza hız kazandırır.

 • Müşteri servisi modülü, müşteri şikayetlerini ve satış sonrası hizmetler konularını hızlı ve kusursuz bir şekilde ele almanıza yardımcı olur.

 • Power BI, Excel ve Dynamics 365 CRM içindeki gelişmiş raporlama araçları ile müşteri ve satış, müşteri hizmetleri ve kampanya analizlerine yoğunlaşmanıza yardımcı olur.

 • Anket ve sosyal medya yönetimi ile müşteri deneyimlerini ve memnuniyetlerini takip edebilir ve CRM’e online entegre edebilirsiniz.

 • İstenilen ERP sistemi ile karşılıklı olarak entegre bir şekilde çalışabilir.

 

Demo için Size Ulaşalım

İsim Soyisim
Telefon
E-Mail
Teklif İste